Світ ловив його, та не спіймав. На шістнадцятому році життя з торбинкою харчів, латинською граматикою й улюбленою сопілкою Григорій Сковорода покинув рідну домівку й подався до Києва, де здійснилася його мрія: він вступив до Києво-Могилянської академії.
На межі двох періодів історії українського письменства – давнього й нового – височить постать Григорія Савича Сковороди. Те, що залишив він нам у спадок – це цілюще, життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки нових поколінь.
3 грудня 2022 року виповнилося 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.
У Берегометському ліцеї №3 вчителем української мови та літератури Татарчук Лідією Вячеславівною було проведено низку заходів: літературна гра “Я знаю все про Г.Сковороду” з 9-А і 9-Б класами; інсценізація байок “Г.Сковорода – першобайкар” з учнями 5 класу; випуск стінгазети “Г.Сковорода – втілення духу і мужності України ” з 6 класом; година роздумів “Хто ви, Григорію Сковорода?” з учнями 11 класу; інтелектуальна онлайн гра “15 афоризмів мовою емодзі” – для 5-11 класів; виставка літератури у шкільній бібліотеці “Г.Сковорода – людина безмежних талантів “