[vc_row][vc_column][vc_column_text]Коли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, беруться люди у своїх оселях за давнє-прадавнє ремесло – розписування писанок. Звичай писання писанок був притаманний саме слов’янським етнічним групам, які пізніше стали називатись українцями.
В Україні з писанками чинили ще й магічні дії. Дбаючи про майбутній урожай, на весняного Юрія писанки котили по зеленій пшениці і закопували їх у землю. У Великодній ранок молодь вмивалася водою, в яку перед тим клали крашанки і срібні монети, що мали надавати їм сили й краси. Писанки були оберегом житла від грому й вогню, а людей і тварин охороняли від лихого ока.
Процес виготовлення писанки досить складний. Але використовуючи набуті знання від свого наставника Думенко В. М. – вчителя хімії, юні естети Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 вже 8 років поспіль створюють справжнє диво – писанку.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_masonry_media_grid grid_id=”vc_gid:1523517185461-f3b67fee-4fb2-2″ include=”1197,1198,1199,1200,1201″][/vc_column][/vc_row]